אוקטובר 23

ימים קשים עוברים עלינו, נותרתי ללא מילים.

הדיסונס בין חבל הארץ היפה והפסטורלי להרס ולאכזריות הבלתי נתפסת, זועק לשמיים.

נגעה בי עדות של אחת הניצולות ממסיבת הטבע, מאיה אלפר, שהתחבאה שעות בתוך שיח, שהיה לה לשריון ולבית. בעדותה היא מספרת: " פתאום הבנתי שבין כל הפיצוצים היריות והצרחות של אנשים חפים מפשע – הציפורים עדיין מצייצות, ומאחורי כל העשן, השמיים עדיין כחולים והמשכתי להתרכז בזה". ברגעים קשים אלה, הטבע חיזק את מאיה, וברגעי האימה בעודה מתחבאת היא זכרה גם להודות לשיח ולציפורים ששרו לה, וגם לעצמה, על התפקוד שלה ברגעים אלו.  קישור לעדות.

אולי חלקכם מצאתם עצמכם יותר בטבע בשבועיים האחרונים, מתנחמים בכוחו המרפה והמאזן. את הידיעון נקדיש לחוסן של הטבע, גם הטבע האנושי.

חוסן ושיתוף

השנה 2005. הוריקן קתרינה היכה בארה"ב והעיר ניו-אורלינס נהרסה. בתים נהרסו, מכוניות נהרסו, יותר ממיליון איש נעקרו מבתיהם, אבל במרכז העיר עמדה שדרה של עצי אלון שלא קרה להם דבר. למעשה רק 4 מתוך 700 העצים מתו. רוב העצים שרדו !
כל עץ מותאם לעמוד בפני הסופה בדרכים שונות. למשל, בזמן הסופה העלים מעוצבים מחדש ומתקפלים לצורות ספיראליות כדי להפחית את החיכוך עם הרוח העוברת דרכם. הגזעים והענפים מעוצבים גם הם כספירלות המקנות להם חוזק מפני עוצמת הסופה. אבל ההפתעה הגדולה ביותר התגלתה מתחת לאדמה. השורשים של העצים משולבים אלו באלו. כך ההוריקן לא פוגע בעץ אחד, אלא פוגש מארג חסין, קהילה של מאות עצים. להמשך קריאה.


חוסן ומגוון

בכל פיסת טבע קטנה אפשר להבחין במגוון עצום של חיים. המגוון הזה הוא סוד החוסן של הטבע. ככל שהמגוון גדול יותר, כך החיים בטוחים יותר.
כאשר יש יותר מינים באותו תא שטח, המגוון מגביר את העמידות לשינויים. מגוון מינים מבטיח שלפחות חלק מהם ישרדו גם אם יש מכת מזיקים או מזג אוויר קיצוני. למשל, מזיקים רבים הינם ספציפיים לצמחים ואינם יכולים להתפשט בקלות בין צמחים במערכת אקולוגית מגוונת. להמשך קריאה.

שנדע ימים שקטים ובטוחים,
שהחטופים יחזרו הביתה במהרה,
שנהיה כולנו מאוחדים ונאמין בכוחינו לברוא מציאות טובה יותר.

שלכם,

יעל הלפמן כהן וצוות נייצ'ר קוד.

רוצה לדעת עוד?

תקנון האתר

כללי
אתר נייצ'ר קוד הוקם כדי לספק שירותי חדשנות בהשראת הטבע, והנך מוזמן לקחת בו חלק בכפוף להסכמתך לתנאי השימוש אשר יפורטו להלן.
השימוש באתר זה, כמו גם תכניו והשירותים המוצעים בו, עשויים להשתנות מעת לעת.

 

קניין רוחני
1. האתר כמו גם כל המידע שבו לרבות גרפיקות, תמונות, טקסטים, מצגות, ומשחקים, שייכים במלואם לנייצ'ר קוד ומהווים קניין רוחני בלעדי של החברה.
2. המשתמש רשאי לעשות בחומרים שבאתר שימוש הוגן למטרות לימוד עצמי, מחקר, סקירה ודיווח עיתונאי, תוך ציטוט חלקי וסביר מתוך החומר והמידע המופיע באתר, ותוך איזכור המקור.
3. אסור למשתמש לעשות בחומר המופיע באתר כל שימוש אחר, לרבות שימוש מסחרי, אלא לאחר קבלת רשות בכתב מנייצ'ר קוד.

 

קישורים לאתרים אחרים
באתר זה נמצאים קישורים לאתרים אחרים. הקישורים נועדו לנוחיות המשתמש בלבד. אין לנייצ'ר קוד כל אחריות בנוגע לחומר המופיע באתרים אלו.


ביצוע תשלומים בכרטיסי אשראי
באמצעות אתר זה ניתן לבצע תשלומים עבור ספרים, קורסים, והכשרות לנייצ'ר קוד, בכרטיסי אשראי.
השימוש באתר לצורך זה מוגבל למי שגילם מעל שמונה עשרה שנים בלבד. שימוש בכרטיס אשראי באחריות בעל הכרטיס בלבד.

סליקת התשלומים באתר מבוצעת ע"י צד שלישי, ואין בעלי האתר נושאים בכל אחריות לסליקה.
נייצ'ר קוד מתחייב שלא לפגוע בפרטיות מבצעי התשלום באמצעות האתר, ולפעול בכפוף להוראות חוק הגנת הפרטיות, התשמ"א – 1981.
ביטול עיסקת תשלום שנעשית באמצעות אתר זה יהיה בהתאם לקבוע בחוק הגנת הצרכן, התשמ"א – 1981.
דף התשלום באתר מאובטח על ידי תקן אבטחה PCI DSS Level-1

 

הדין החל וסמכות שיפוט
 על תקנון זה חלים דיני מדינת ישראל. לבתי המשפט  בתל אביב הסמכות הבלעדית והייחודית לדון בכל תביעה ו/או עניין הנוגעים או הקשורים לשימוש באתר.  

 
לדיווח על תקלות נא לפנות אל yael@naturecode.co.il

 
דילוג לתוכן