חדש!

המצאות הטבע

מאת: ד"ר יעל הלפמן כהן
על הספר
המצאות הטבע

תארו לעצמכם שהטבע הוא גוגל ענק – אתם יכולים לשאול אותו כל שאלה, והוא יענה לכם.

בעשורים האחרונים החלו מדענים ומהנדסים להסתכל על הטבע בעיניים חדשות: כמאגר של פתרונות והמצאות. קירות המתנקים מעצמם כמו עלה הלוטוס, חדרי ניתוח נקיים מבקטריות כמו עור הכריש, מרכז קניות המצונן ללא מזגן כמו קיני הטרמיטים – כל אלו אינן טכנולוגיות עתידיות. הן כבר פותחו בהשראת הטבע!

הלמידה מהטבע הפכה עם השנים לשיטתית, והיא מזוהה כיום עם תחום הביומימקרי שנמצא בצמיחה עולמית. ביומימיקרי עוסק בחקר ובחיקוי של פתרונות הטבע. באמצעות מתודולוגיה סדורה הוא מחבר בין אתגרים תכנוניים לפתרונות הטבע, מתוך תפיסת תכנון המובילה לעיצוב הוליסטי, חדשני ומקיים.

הספר המצאות הטבע נולד מתוך רצון לחלוק את הידע והתשוקה של הכותבת, יעל הלפמן כהן, לטבע ולנפלאותיו. בשפה נגישה ובגובה העיניים הוא משרטט את הדרך למאגר ההמצאות של הטבע ומשלב ידע מקצועי ותובנות מזווית ראייה של חדשנות וחשיבה סביבתית. תמצאו בו את מיטב הכלים והשיטות העכשוויים לצד מחקרים מרתקים, תיאורי מקרה ודוגמאות רבות ומגוונות, איורים מרהיבים וקישורי QR לסרטונים מעוררי השתאות.

זהו ספר פוקח עיניים ומפתיע, המיועד לכל מי שסקרן לגבי הטבע ורוצה להגיע למאגר ההמצאות שלו. בין שאתם מהנדסים, מתכננים, מעצבים, אדריכלים, מנהלים, יזמים, אנשי חינוך או סביבה, ובין שאתם פשוט שוחרי טבע – הספר הזה נכתב עבורכם!

קישור לסקירה אודות הספר

עלי, יעל הלפמן כהן

בעשור האחרון אני פועלת בתשוקה בתחום הביומימיקרי, ענף מדעי העוסק בחקר וחיקוי של פתרונות הטבע לאתגרים שונים. בהשראת הטבע פותחו חומרים, מוצרים וטכנולוגיות פורצי דרך. בשנים אלו צעדתי בתוך מאגר ההמצאות של הטבע, מתבוננת עליו במבט הנדסי-טכנולוגי, נפעמת מהפתרונות ההנדסיים והמערכתיים שאפשר למצוא בו. 

אני מייסדת-שותפה ומנכ"לית של ארגון הביומימיקרי הישראלי ומייסדת של חברת Nature Code. בעלת תואר ראשון בהנדסה מהטכניון, תואר שני בניהול ותואר שלישי בתכנון ביומימטי מאוניברסיטת תל אביב. בעשור האחרון עוסקת ביזמות, יועצת לתהליכי חדשנות בהשראת הטבע, מרצה בתחום הביומימיקרי באקדמיה ובתעשייה, בארץ ובחו"ל. פרסמתי מאמרים רבים ושני ספרים: הטבע שאני ו-Biomimetic Design Method for Innovation and Sustainability בשיתוף עם פרופ' יורם רייך. המצאות הטבע הוא ספרי החדש. 

תקנון האתר

כללי
אתר נייצ'ר קוד הוקם כדי לספק שירותי חדשנות בהשראת הטבע, והנך מוזמן לקחת בו חלק בכפוף להסכמתך לתנאי השימוש אשר יפורטו להלן.
השימוש באתר זה, כמו גם תכניו והשירותים המוצעים בו, עשויים להשתנות מעת לעת.

 

קניין רוחני
1. האתר כמו גם כל המידע שבו לרבות גרפיקות, תמונות, טקסטים, מצגות, ומשחקים, שייכים במלואם לנייצ'ר קוד ומהווים קניין רוחני בלעדי של החברה.
2. המשתמש רשאי לעשות בחומרים שבאתר שימוש הוגן למטרות לימוד עצמי, מחקר, סקירה ודיווח עיתונאי, תוך ציטוט חלקי וסביר מתוך החומר והמידע המופיע באתר, ותוך איזכור המקור.
3. אסור למשתמש לעשות בחומר המופיע באתר כל שימוש אחר, לרבות שימוש מסחרי, אלא לאחר קבלת רשות בכתב מנייצ'ר קוד.

 

קישורים לאתרים אחרים
באתר זה נמצאים קישורים לאתרים אחרים. הקישורים נועדו לנוחיות המשתמש בלבד. אין לנייצ'ר קוד כל אחריות בנוגע לחומר המופיע באתרים אלו.


ביצוע תשלומים בכרטיסי אשראי
באמצעות אתר זה ניתן לבצע תשלומים עבור ספרים, קורסים, והכשרות לנייצ'ר קוד, בכרטיסי אשראי.
השימוש באתר לצורך זה מוגבל למי שגילם מעל שמונה עשרה שנים בלבד. שימוש בכרטיס אשראי באחריות בעל הכרטיס בלבד.

סליקת התשלומים באתר מבוצעת ע"י צד שלישי, ואין בעלי האתר נושאים בכל אחריות לסליקה.
נייצ'ר קוד מתחייב שלא לפגוע בפרטיות מבצעי התשלום באמצעות האתר, ולפעול בכפוף להוראות חוק הגנת הפרטיות, התשמ"א – 1981.
ביטול עיסקת תשלום שנעשית באמצעות אתר זה יהיה בהתאם לקבוע בחוק הגנת הצרכן, התשמ"א – 1981.
דף התשלום באתר מאובטח על ידי תקן אבטחה PCI DSS Level-1

 

הדין החל וסמכות שיפוט
 על תקנון זה חלים דיני מדינת ישראל. לבתי המשפט  בתל אביב הסמכות הבלעדית והייחודית לדון בכל תביעה ו/או עניין הנוגעים או הקשורים לשימוש באתר.  

 
לדיווח על תקלות נא לפנות אל yael@naturecode.co.il

 
דילוג לתוכן