הטבע שאני

מאת: ד"ר יעל הלפמן כהן
נגן וידאו
על הספר
הטבע כמנטור לחיים.

הספר "הטבע שאני" הוא ספר על חוכמת הטבע, על הטבע כמנטור לחיים. הוא מציג מגוון אנלוגיות בין הטבע למרחב הארגוני, הקבוצתי והאישי.  

הטבע מדבר בצבעים, באסתטיקה, ביופי. הוא מעורר את החושים ואת הרגש. 
אך מאחורי היופי הזה נמצאת גם חוכמה עמוקה. אם משהו יפה בטבע, יש בו גם תועלת ותבונה. הספר בנוי מקטעי טקסט שמציגים תופעה בטבע, לצד המשמעות שלה בחיים שלנו.

למשל: איך עצים שורדים את סופת ההוריקן ומה אפשר ללמוד מהם על חוסן ארגוני? איך להקת דגים מובלת כולה כלהקה ליעד מסויים מבלי לאבד "דגים" בדרך? מה אפשר ללמוד מהזרע שנישא לאן שהרוח לוקחת אותו, ולמה המושג  "Waste" לא קיים בטבע?

היופי והאסטטיקה הובילו את עיצוב הספר, והוא משלב  צילומים מרהיבים של צלם הטבע המוכשר דורון הורוביץ ושל צלמות נוספות. השילוב בין התמונות לטקסט, מאפשר לטבע "לדבר". הספר הזה הוא הזמנה להציץ בטבע ולראות בו את טביעת חיינו.

עלי, יעל הלפמן כהן

בעשור האחרון אני פועלת בתשוקה בתחום הביומימיקרי, ענף מדעי העוסק בחקר וחיקוי של פתרונות הטבע לאתגרים שונים. בהשראת הטבע פותחו חומרים, מוצרים וטכנולוגיות פורצי דרך. בשנים אלו צעדתי בתוך מאגר ההמצאות של הטבע, מתבוננת עליו במבט הנדסי-טכנולוגי, נפעמת מהפתרונות ההנדסיים והמערכתיים שאפשר למצוא בו. אבל תמיד ידעתי שנקודת המבט הזאת צרה, שההשראה מהטבע לא מסתכמת בפתרון טכנולוגי כזה או אחר. הרגשתי שאם נבין את החיים בטבע, נפיק תובנות לגבי החיים שלנו, שכן בהיותנו חלק מהטבע, אנחנו פועלים על פי חוקיו ותלויים בהם. אז יצאתי לטבע עם עיניים פקוחות ואוזניים מקשיבות, והטבע התחיל לדבר. מילותיו מחכות לכם בספר.

תקנון האתר

כללי
אתר נייצ'ר קוד הוקם כדי לספק שירותי חדשנות בהשראת הטבע, והנך מוזמן לקחת בו חלק בכפוף להסכמתך לתנאי השימוש אשר יפורטו להלן.
השימוש באתר זה, כמו גם תכניו והשירותים המוצעים בו, עשויים להשתנות מעת לעת.

 

קניין רוחני
1. האתר כמו גם כל המידע שבו לרבות גרפיקות, תמונות, טקסטים, מצגות, ומשחקים, שייכים במלואם לנייצ'ר קוד ומהווים קניין רוחני בלעדי של החברה.
2. המשתמש רשאי לעשות בחומרים שבאתר שימוש הוגן למטרות לימוד עצמי, מחקר, סקירה ודיווח עיתונאי, תוך ציטוט חלקי וסביר מתוך החומר והמידע המופיע באתר, ותוך איזכור המקור.
3. אסור למשתמש לעשות בחומר המופיע באתר כל שימוש אחר, לרבות שימוש מסחרי, אלא לאחר קבלת רשות בכתב מנייצ'ר קוד.

 

קישורים לאתרים אחרים
באתר זה נמצאים קישורים לאתרים אחרים. הקישורים נועדו לנוחיות המשתמש בלבד. אין לנייצ'ר קוד כל אחריות בנוגע לחומר המופיע באתרים אלו.


ביצוע תשלומים בכרטיסי אשראי
באמצעות אתר זה ניתן לבצע תשלומים עבור ספרים, קורסים, והכשרות לנייצ'ר קוד, בכרטיסי אשראי.
השימוש באתר לצורך זה מוגבל למי שגילם מעל שמונה עשרה שנים בלבד. שימוש בכרטיס אשראי באחריות בעל הכרטיס בלבד.

סליקת התשלומים באתר מבוצעת ע"י צד שלישי, ואין בעלי האתר נושאים בכל אחריות לסליקה.
נייצ'ר קוד מתחייב שלא לפגוע בפרטיות מבצעי התשלום באמצעות האתר, ולפעול בכפוף להוראות חוק הגנת הפרטיות, התשמ"א – 1981.
ביטול עיסקת תשלום שנעשית באמצעות אתר זה יהיה בהתאם לקבוע בחוק הגנת הצרכן, התשמ"א – 1981.
דף התשלום באתר מאובטח על ידי תקן אבטחה PCI DSS Level-1

 

הדין החל וסמכות שיפוט
 על תקנון זה חלים דיני מדינת ישראל. לבתי המשפט  בתל אביב הסמכות הבלעדית והייחודית לדון בכל תביעה ו/או עניין הנוגעים או הקשורים לשימוש באתר.  

 
לדיווח על תקלות נא לפנות אל yael@naturecode.co.il

 
דילוג לתוכן